trening na urządzeniu EMS

Skinny fat – co to jest? Typ sylwetki, której nie chcesz mieć

Fat Skinny – co to jest? Typ sylwetki, której nie chcesz mieć

Skinny fat, czyli pozorna szczupłość. Kolokwialnie mówiąc „ chudy grubas”. Brzmi to dość zabawnie i sprzecznie, ale tak, wyróżniamy taki rodzaj sylwetki. Jest on spotykany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Patrząc na taką osobę, widzimy pozornie szczupłą osobę, a nawet bardzo chudą, ale pod ubraniem kryje wiotkie, galerowate i pozbawione sprężystości ciało. W rzeczywistości jest to zbyt duża zawartość tkanki tłuszczowej w stosunku do zawartości tkanki mięśniowej.

Skinny fat – co to jest i skąd się bierze?

Skinny fat, czyli tłusto – chudy. Jest to typ sylwetki, który odnosi się do osób pozornie szczupłych, chudych, a nawet kościstych. Osoby z sylwetką typu skinny fat, nie ważą dużo, ale za to ich ciało pozbawione jest sprężystości i elastyczności, a u kobiet bardzo często dotknięte cellulitem. Ciało osoby skinny fat, charakteryzuje się dużym procentem tkanki tłuszczowej, a niskim masy mięśniowej. Tkana tłuszczowa z reguły umiejscowiona jest w okolicach brzucha, ramion, ud i pośladków. Taka osoba w ubraniu wygląda dobrze i szczupło, ale po jego ściągnięciu, w rzeczywistości tak nie jest.

Jaki styl życia prowadzi do sylwetki skinny fat

Najczęstsze przyczyny sylwetki skinny fat:
– nieodpowiednia dieta
– brak aktywności fizycznej i siedzący tryb
– źle przeprowadzony proces odchudzania
– częste spożywanie fast food i żywności przetworzonej
– używki: alkohol, papierosy
– zbyt duże ilości węglowodanów w diecie, bogate w cukry proste
– nieracjonalne odżywianie
– zbyt duża ilość cardio

Problem skinny fat – kogo najczęściej dosięga problem bycia „chudym – grubasem”

Problem pojawia się już u nastoletnich dziewczyn. Jednak w większości przypadków, jest to problem dorosłych kobiet, jak i mężczyzn. Problem ten dotyka przede wszystkim:
– osób prowadzących siedzący tryb życia
– osób, które nie są aktywne fizycznie
– osób po 30-stym roku życia, które nie odpowiednio się odżywiają, spowolniły swój metabolizm i nie dbają o regularną aktywność.

Czytaj także:  Trening EMS dla zapracowanych: Jak trening EMS pomaga w zarządzaniu czasem

Jak uniknąć bycia skinn fat

Jeżeli zależy Ci na pięknym ciele, a nie tylko na utracie zbędnych kilogramów, musisz zadbać o
regularny ruch, zbilansowaną dietę i odpowiednio wysoki poziom masy mięśniowej. Treningiem dedykowanym do tego typu sylwetki, jest trening siłowy lub z ciężarem swojego ciała. Sukces gwarantuje przede wszystkim systematyczność i konsekwencja w działaniu. Systematyczne treningi są koniecznością, by pozbyć się sylwetki skinny fat.

Błędy prowadzące do sylwetki skinny fat

Bardzo częstym błędem popełnianym szczególnie przez kobiety jest głodzenie się, przy jednoczesnym zwiększeniu treningów cardio, które bardzo często, prowadzi do niechcianych efektów, w postaci zwiększenia tkanki tłuszczowej, zatrzymania wody w organizmie, a także problemy z hormonami, co może prowadzić do braku miesiączkowania. Takie postępowanie, może wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.

Ładna i apetyczna sylwetka na wyciągnięcie ręki

Nikt nie chce wyglądać jak flak 🙂 Twoim celem jest jędrne, smukłe i estetyczne ciało. Pamiętaj trenować wszystkie partie mięśniowe, aby uzyskać najlepsze efekty. Nie zapomnij również o odpowiednim nawodnieniu i odpowiedniej podaży białka, które jest budulcem, a także podkręca
termogenezę organizmu.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels
Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz