trening na urządzeniu EMS

ZALETY TRENINGU EMS – 19 POWODÓW DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ TĄ METODĄ

19 POWODÓW DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ METODĄ EMS

Sama kiedyś, zanim jeszcze zajęłam się treningiem EMS byłam sceptycznie nastawiona do tego rodzaju treningu. Bo niby jak mogę zrobić trening całego ciał, zaledwie w 30 minut i się przy tym zmęczyć a dodatkowo mieć efekty. Wydawało mi się to niemożliwe, tym bardziej, że mnie nie łatwo było zmęczyć 🙂

A jednak. W życiu nie byłam tak zmęczona po treningu. Wytrwałam 2 godziny i musiałam uciąć sobie drzemkę, tak byłam zmęczona. Na drugi dzień, przywitały mnie zakwasy na całym ciele, dosłownie. Czułam mięśnie w miejscach, których chyba nigdy wcześniej nie czułam, a na pewno nie tak bardzo. Czułam mięśnie głębokie, które w treningu tradycyjnym bardzo ciężko jest aktywować. Pamiętam, jak dziś, nie byłam w stanie wysiąść z auta. Nogi, brzuch, ręce, pośladki, no dosłownie wszystko mnie bolało 🙂

Czy warto spróbować treningu metodą EMS?

Zdecydowanie TAK! Nawet jeżeli jesteś fanem podnoszenia ciężarów, tak samo jak ja.
Po przetestowaniu maszyny i odbyciu mojego pierwszego treningu, wiedziałam już, że to będzie idealne rozwiązanie dla osób na różnym etapie wytrenowania, z różnymi dolegliwościami układu ruchu i kontuzjami, a przede wszystkim dla osób zabieganych i zapracowanych. Dodatkowo EMS ma bardzo szerokie spektrum działania a trening tą metodą daje wiele możliwość zarówno treningowych, jak i rehabilitacyjnych.

Od 2015 roku zajmuję się treningiem EMS i widzę same jego zalety i możliwości jakie daje.

Niesamowite zalety treningu metodą EMS

 1. Krótki czas trwania treningu. Trening trwa TYLKO 28 minut, jest to ogromna oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnego treningu, na który trzeba średnio przeznaczyć do 1,5h. Najlepsze jest to w treningu EMS, że tak krótki, ale za to intensywny trening, jest odpowiednikiem około 3h treningu na siłowni.
 1. Duża ilość spalonych kalorii w dobie treningowej. Aż do 1200 spalonych kalorii. Przy konwencjonalnym treningu siłowym jesteś w stanie spalić do 400 kcal.
 1. W jednej jednostce treningowej zaangażowane jest całe ciało. Przykładowo trenujesz np. biceps, to i tak do pracy pobudzane są wszystkie największe partie mięśniowe, na których znajdują się elektrody, które umieszczone są w specjalnym kombinezonie.
 1. Wzmocnienie i zaanagażowanie do pracy mięśni głębokich, które bardzo ciężko jest pobudzić do pracy w trakcie tradycyjnego treningu. Mocne mięśnie core, to podstawa zdrowych pleców, a także mocna i stabilna postawa.
 1. Odciążenie stawów. Spora część osób, niestety nie może trenować w sposób tradycyjny, dlatego świetnym rozwiązaniem jest elektrostymulacja mięśni. Impulsy elektryczne docierają bezpośrednio do mięśni, bez oddziaływania na stawy, dzięki czemu nie są one przeciążane, co często zdarza się przy zwykłym treningu.
 1. Szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. W wyniku pobudzenia do pracy całego ciała w czasie treningu elektrostymulacji, zużywasz więcej energii, czyli spalasz więcej kalorii, a to przekłada się na szybszą rekompozycję ciała.
 1. Zwiększenie masy mięśniowej. Wzrost mięśni osiągany jest szybciej, ponieważ w tym samym czasie pracują wszystkie mięśnie. Ważne jest jednak, że aby mięśnie rosły, potrzebne jest odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne (nadwyżka kaloryczna) oraz zdrowe i świadome żywienie, a także odpowiedni poziom hormonów. Przy treningu mężczyzn testosteron pozwala na budowanie masy mięśniowej, natomiast u kobiet estrogen wyszczupla mięśnie.
 1. Zwiększanie czucia mięśniowego. Przez to, że impuls wręcz wymusza napięcie mięśni całego ciała, łatwiej i szybciej można nauczyć się je czuć, co przekłada się także na wyizolowanie poszczególnej grupy mięśniowej w trakcie treningu, co w konsekwencji przyśpiesza efekty i rozwój danej partii mięśniowej. U kobiet są to z reguły pośladki (które bardzo często są nieaktywne), u mężczyzn klatka piersiowa i biceps.
 1. Redukcja cellulitu. Dzięki temu, że w czasie treningu, elektrostymulacji podlegają nie tylko mięśnie, ale i tkanka tłuszczowa i również poszczególne warstwy skóry. Dzięki temu komórki podlegają lepszemu dotlenieniu. W rezultacie ma to istotne znacznie w metabolizmie tkanki tłuszczowej, co prowadzi do redukcji cellulitu bądź jego całkowitej likwidacji.
 1. Uniesienie pośladków. Jest to jedna z bardziej pożądanych części ciała u kobiet, nad którą chcą pracować i wymodelować. Dzięki ćwiczeniom wyizolowanym stricte na pośladki, wykonywanym w czasie trwania impulsu, jesteś w stanie w dużo krótszym czasie zauważyć różnicę w wyglądzie pośladków, a także jakości skóry na pośladkach.
 1. Pobudzenie skóry do produkcji kolagenu, dzięki temu ciało staje się jędrne i elastyczne. Cała sylwetka wygląda na zbitą.
 1. Redukcja bólu pleców a nawet pozbycie się go całkowicie. Niestety siedzący tryb życia i do tego teraz praca zdalna bardzo często są przyczyną bólu kręgosłupa. Dzięki temu, że elektrody rozmieszczone są wzdłuż kręgosłupa, pozwalają na stymulowanie
 1. Zwiększenie wydolności organizmu. Część cardio impulsu bardzo mocno wpływa na poprawę wydolności i kondycji organizmu. Jeżeli trenujesz sporty wytrzymałościowe, zdecydowanie zauważysz poprawę kondycji i mniejsze zmęczenie.
 1. Wzmocnienie mięśni dna miednicy, co jest bardzo istotne u kobiet planujących ciążę, a także dla osób, które mają problem z nietrzymaniem moczu.
 1. Zrównoważenie układu mięśniowego. Jest to bardzo istotna kwestia u osób borykających się z dysproporcją mięśniową. Jedna strona jest bardziej wykształcona od drugiej.
 1. Większe osiągi w treningu siłowym. Większa siła mięśni, dzięki temu jesteś w stanie podnieść więcej lub zrobić więcej powtórzeń dotychczasowym ciężarem
 1. Zdecydowanie lepsze samopoczucie i wzrost energii życiowej. W końcu chce się chcieć 🙂
 1. Przyśpieszenie metabolizmu.
 1. Korzyści rehabilitacyjne. Trening EMS jest również treningiem rehabilitacyjnym. Bardzo często jest on wykorzystywany u osób, które nie mogą trenować w tradycyjny sposób, bądź są po urazach lub kontuzjach, u których jedynym wskazaniem jest elektrostymulacja mięśni, by przyśpieszyć powrót do zdrowia i sprawności .
 2. Szybszy powrót do formy zarówno skóry, jak i całego ciała Przez to, że impulsy pobudzają skórę do produkcji kolagenu, dzięki temu luźna skóra na brzuchu po ciąży, dużo łatwiej i szybciej wraca do elastyczności i sprężystości.
Czytaj także:  CELLULIT – JAK SIĘ GO SKUTECZNIE POZBYĆ Z TRENINGIEM EMS 

O Boże, ale się rozpisałam 🙂 Widzisz sam, 19 samych pozytywów trenowania metodą EMS. Nie wierzę, że choć jednego nie znajdziesz dla siebie, który dotyczy Ciebie albo chciałabyś go osiągnąć.

CIEKAWOSTKA, KONIECZNIE PRZECZYTAJ

Co ciekawe z mojego doświadczenia, po tylu latach prowadzenia treningów z osobami o różnym stopniu wytrenowania i sprawności, spora większość z nich nawet nie zdawała sobie sprawy, do czasu podjęcia ze mną współpracy i spróbowania elektrostymulacji, jak spore dysproporcje w swoim ciele posiadają. Impuls elektryczny idealnie to pokazuje. Pokazuje miejsca, które są przeciążone. Bardzo często w wyniku krzywego kręgosłupa – skolioza, a praktycznie każdy z nas ją ma, impuls w tych miejscach jest mocniej odczuwalny. Tak samo w przypadku, gdzie mięśnie są mocniej rozbudowane w wyniku np. przenoszenia ciężaru na jedną stronę ciała bądź też niewłaściwych nawyków postawy, wyrobiła się dysproporcja mięśniowa między lewą a prawą stroną.

Będzie mi miło jak zostawisz komentarz i dasz znać, które zalety treningu EMS, do Ciebie najbardziej przemawiają.

Kliknij aby ocenić
[Wszystkich: 3 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz